Dziękujemy za przesłanie formularza kontaktowego
🙂✅

Zadzwonimy do Ciebie w ten, lub następny dzień roboczy, żeby zadać kilka pytań, ktore mogą pomóc w przygotowaniu dla Ciebie prezycyjnej wyceny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrzewaniu na podczerwień?

Sprawdź najczęściej zadwane pytania, lub....

Ogrzewanie folią grzewcza opiera się na falach elektromagnetycznych (potocznie nazywanych ogrzewaniem na podczerwień), które wytwarzają ciepło naturalny sposób.

Tradycyjne ogrzewanie opiera się na zewnętrznym generatorze ciepła (np. piec), który podgrzewa wodę, która to z kolei wędruje w rurach, trafia do ogrzewanego pomieszczenia, nagrzewa pokrycie podłogi i dopiero powietrze. 
Folia grzewcza z kolei jest bezpośrednio źródłem powstającego ciepła, które natychmiast po włączeniu zaczyna rozchodzić się po pomieszczeniu, nie generując po drodze strat energii.  

Folie grzewcze są w 100% bezpieczne dzięki wykorzystanej technologii i zabezpieczeniom. Sama folia nie nagrzewa się więcej niż do 32 stopni Celcjusza co eliminuje możliwość przegrania, czy iskry. Sam system izolowany jest wielokrotnie folią PET, taśmami butylowymi i wyposażony jest w czujniki, które gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Montowane przez nas folie grzewcze posiadają 25 letnią gwarancję, którą otrzymujesz wraz ze specyfikacją i pomiarami przy montażu. Żywotność w przynajmniej 80% sprawności systemu jest określana na około 100 lat bezawaryjnego ogrzewania.

Teoretycznie tak, praktycznie nie.

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się na samodzielne manipulowanie i przeróbki raz ułożoną folią grzewczą i uszkodzisz ją mechanicznie – co jest w praktyce dość trudne, bo jest bardzo wytrzymała – wówczas gwarancja nie obowiązuje szkód, które wyrządziłeś samodzielnie. 

Wszystkie inne przypadki niesprawności i awarii są objęte 25 letnią gwarancją.

Przykładowe wyliczenie dla domu o powierzchni użytkowej to 120m2 pokazuje, że to koszt około 18-19 tys. zł. Może się ona różnić o kilka/kilkanaście procent i zależy on od mocy folii, ilości i rodzaju dobranych termoregulatorów,  mocy folii, oraz powierzchni na której będą zastosowane folie.

Nasi specjaliści zamontują i uruchomią  Ciebie system folii i mat grzewczych w 1-2 dni po wcześniejszym umówieniu terminów i zakończeniu kwestii formalnych. Montaż folii grzewczych w całym domu to maksymalnie 3-4 dni robocze.

Folia grzewcza ma swoje zastsowanie pod wszystkimi rodzajami podłogi (prócz winylu) i jest głównym elementem systemu. 

Mata grzewcza jest integralną częścią systemu ogrzewania i stosuje się ją w podłogach pokrytych płytkami. Składa się ze zwiniętego przewodu, który zostaje przyklejony do zagruntowanej powierzchni, a następnie pokryty warstwą kleju tak by można było położyć na nim płytki.

 

Absolutnie tak!

Folia grzewcza nie przegrzewa się, a jej temperatura graniczna wynosi 32 stopnie Celsjusza. Jest całowicie bezpieczna dla podłóg z drewna naturalnego i syntetycznych odpowiedników. Technologia folii grzewczych nie jest jeszcze bardzo szeroko znana i z tego względu lepiej skontaktować się z producentem/sprzedawcą podłogi i poinformować o takim fakcie. W razie jakichkolwiek z  problemów z producentami pomagamy uzyskać odpowiednie zapisy w gwarancji podłogi.

Tak, folia grzewcza świetnie sprawdza się jako główne i dodatkowe źródło ciepła  w remontowancyh i nowych domach.

Klienci często wykorzystują folie grzewczą również do dogrzewania remontowanego poddasza.

Projektowanie może odbywać się na dwa sposoby. 

W przypadku termostatów z połączeniem WI-FI jest to bardzo proste i odbywa się za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji, która daje Ci możliwość zaprogramować strefy, pomieszczenia, różne tryby i pory roku. 

Jeśli zdecydowałeś się na termostaty bez połączenia WI-FI wówczas programowanie należy przeprowadzić w każdym pomieszczeniu osobno bezpośrednio na termoregulatorze. 

 

Niezależnie, czy wybierasz jeden, cyz drugi system – pomożemy Ci w jego zaprogramowaniu i dostosowaniu do Twoich potrzeb i trybu życia.

....przczytaj artykuły ekspertów, lub....

ogrzewanie podłogowe elektryczne
Ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – wady, zalety porównanie.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – jak działa, zalety, wady, porównanie podłogowych ogrzewań elektrycznych Ogrzewanie podłogowe elektryczne – wporwadzenie. Ogrzewanie  elektryczne to nowoczesny sposób zapewnienia komfortu termicznego w

... zadzwoń i uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania natychmiast.
📞 +48 727 771 187