Folie grzewcze na podczerwień

Folie grzewcze stanowią oszczędny, komfortowy i sprawdzony system ogrzewania nowoczesnych domów. 

Folie grzewcze.
Gdzie stosować?

Folie grzewcze znajdują swoje zastosowanie w ogrzewaniu pod panele, gdzie ujawniają się ich wszystkie największe zalety. 

 

Folia grzewcza łączy w sobie zalety klasycznego ogrzewania podłogowego z nowoczesną technologią i oszczędnością. Ciepło powstaje dzięki  warstwie masy węglowej, przez którą płynie prąd.

 

Folia zaczyna równomiernie ogrzewać pomieszczenie otulającym, przyjemnym ciepłem w 60 sekund od włączenia, a sterowanie za pomocą termoregulatora, lub aplikacji mobilnej daje Ci wygodę, oraz kontrolę nad temperaturą i wydatkami

 

 

Schemat montażu foli grzewczych na podrzewień

Folie grzewcze pod panele. Bezpieczeństwo i oszczędność.

Folie grzewcze dzięki swojej budowie i charakterystyce pracy pozwalają na gwarancję sięgającą do 30 lat oszczędnej i bezproblemowej pracy

Są odporne na wodę i uszkodzenia mechaniczne, a dzięki odpowiedniemu montażowi otrzymujesz pewność wyjątkowo długiej żywotności i komfortu. 

 

Folie grzewcze to też oszczędność. Cienka warstwa nadrukowanego grafitu zamienia bezstratnie energię elektryczną przyjemne i delikatne ciepło, które  pojawia się bardzo szybko i utrzymuje się długo. 

Stosowane przez nas folie grzewcze pochodzą od czołowych polskich producentów, którzy zapewniają długą gwarancję, oraz oficjalną europejską certyfikację bezpieczeństwa systemu. 

 

 

 

 

 

Jak dobrać moc folii grzewczych?

Wybór odpowiedniej mocy folii grzewczej jest niezwykle ważny, ponieważ ma wpływ na oszczędność energetyczną, oraz komfort użytkowania. 

 

W nieruchomościach nowo wybudowanych lub przechodzących termomodernizację do obecnego standardu sprawdzi się folia grzewcza o mocy 80W/m2. 

 

W budynkach starszych, gorzej izolowanych, lub o większej niż standardowa wysokości pomieszczeń zastosowanie znajdzie folia grzewcza o mocy 140W/m2.  

 

Właściwy wybór mocy jest bardzo istotny: zbyt mała moc folii grzewczych znacznie wydłuża czas nagrzewania i jednocześnie zmniejsza komfort cieplny. Zbyt duża moc z drugiej strony spowoduje, że pomieszczenia będą nagrzewać się szybko co powoduje zbyt krótki cykl nagrzewania, który znacznie zmniejsza oszczędność i ekonomię rozwiązania. 

 

Podstawowa zasada jest taka, że im większa powierzchnia podłogi zostaje pokryta przez folię, tym mniej czasu potrzeba na ogrzanie tego pomieszczenia i zapewnienie komfortu termicznego przebywającym w nim ludziom, ale jednocześnie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nagrzewanie zachodzi równomiernie w całym pomieszczeniu w optymalnym czasie.

 

Chcesz poznać koszty ogrzewania w Twoim domu?

Poznaj pozostałe elementy systemu

Inteligentny regulator

Reguluję prace systemu i zapewnia ekonomię. Regulator posiada dwa czujniki, które dbają o komfort i temperaturę pomieszczenia.

Wygodna aplikacja

Dzięki aplikacji ustawisz program, który automatycznie ogrzeje zimne płytki na poranny prysznic i wyłączy się po Twoi  wyjściu z domu.

Folia
grzewcza

Ultracienka folia grzewcza instalowana pod panelami i drewnem ogrzeje Twój Dom przyjemnym i zdrowym ciepłem nawet w najzimniejsze dni.

Mata
grzewcza

Mata grzewcza uzupełnia funkcjonalności folii grzewczej. Mata ma swoje zastosowywanie w podłogach wyłożonych płytkami ceramicznymi.

Folie grzewcze są w 100% bezpieczne dzięki wykorzystanej technologii i zabezpieczeniom. Sama folia nie nagrzewa się więcej niż do 32 stopni Celcjusza co eliminuje możliwość przegrania, czy iskry. Sam system izolowany jest wielokrotnie folią PET, taśmami butylowymi i wyposażony jest w czujniki, które gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Montowane przez nas folie grzewcze posiadają nawet 30 letnią gwarancję, którą otrzymujesz wraz ze specyfikacją i pomiarami przy montażu. Żywotność w przynajmniej 80% sprawności systemu jest określana na około 100 lat bezawaryjnego ogrzewania.

Teoretycznie tak, praktycznie nie.

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się na samodzielne manipulowanie i przeróbki raz ułożoną folią grzewczą i uszkodzisz ją mechanicznie – co jest w praktyce dość trudne, bo jest bardzo wytrzymała – wówczas gwarancja nie obowiązuje szkód, które wyrządziłeś samodzielnie. 

Wszystkie inne przypadki niesprawności i awarii są objęte nawet 30 letnią gwarancją.

Czas instalacji folii grzewczej dla przykładowego domu około 120m2 wykwalifikowanej ekipie montażowej zajmie 2-3 dni roboczych.

Folia grzewcza rozgrzewa się do określonej temperatury w zależności od serii i mocy grzewczej na m2. W poszczególnych mocach temperatury pracy nie przekraczają:

60 W/m2 – 28⁰C

80 W/m2 – 32⁰C

140 W/m2 – 40⁰C

220 W/m2 – 50⁰C

Dla porównania klasyczna podłogówka wodna zasilana jest wodą o temperaturze 55⁰C. Folie grzewcze są całkowicie bezpieczne dla paneli.